Krzysztof Krasowicz – Fizjoterapeuta – Ortotyk

 

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Fizjoterapii.

Zaraz po zakończeniu studiów swoje kwalifikacje zawodowe uzupełniałem o dodatkowe kursy:

– Terapii manualnej wg Mulligana (I stopień)

– Terapii manualnej wg Maitlanda (I stopień)

– Terapii manualnej wg Lewitta (I stopień)

– Instruktora rekreacji ruchowej  ( specjalizacja – ćwiczenia siłowe)

– Kursy i staże w wiodących ośrodkach rehabilitacji w Belgii (min. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Leuven, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Gent)

Pracowałem również jako fizjoterapeuta osób związanych ze sportem zarówno na poziomie amatorskim jak i zawodowym.

Na codzień zajmuję się projektowaniem  i funkcjonalnym udoskonalaniem indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego w firmie Vigo Ortho.

Szczególnie interesuje mnie praktyczne podejście do stosowania ortez u pacjentów/dzieci z różnego rodzaju deficytami narządu ruchu. Uważam, że ortezy powinny być dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta/dziecka z uwzględnieniem trzech głównych aspektów, którymi sa:

  • Funkcja
  • Korekcja
  • Komfort użytkowania

Odpowiednie zbalansowanie tych trzech składowych, zgodnie z potrzebami pacjenta/dziecka jest, w moim odczuciu kluczem do skutecznego stosowania ortotyki w życiu codziennym jak również różnego rodzaju aktywnościach, w tym sportowych.

W ramach swojej pracy prowadzę również wiele kursów, warsztatów i prezentacji skierowanych do Fizjoterapeutów, Lekarzy i Terapeutów zajęciowych, na których przedstawiam możliwości działania indywidualnego zaopatrzenia ortotycznego w kompleksowym procesie terapeutycznym.

W trakcie tych spotkań dużą uwagę przykładam do wyjaśnienia dwóch głównych obszarów wpływania ortotycznego na ciało człowieka w trakcie terapii. Są nimi:

  • Działanie aktywne
  • Działanie bierne

Sprowadza się to w praktyce do takiego dobrania rodzaju materiału, właściwości i parametrów biomechanicznych ortez, aby w określonych, często selektywnych aktywnościach, wspomagać układ mięśniowy dziecka do pracy w warunkach optymalnej, na danym etapie korekcji aparatu kostno- stawowego.

 

Prywatnie interesuję się szeroko pojętym sportem, ze szczególnym uwzględnieniem sportów drużynowych (piłka nożna, koszykówka), sportów walki i sportów wytrzymałościowych.

Ukończyłem 6 maratonów ulicznych, a ostatnio moją pasją stał sie triathlon.

Mam już za sobą debiut w pierwszym sezonie i wkrótce rozpoczynam przygotowania do kolejnych startów. Plan jest jeden, ciągle poprawiać swoje wyniki.

Pasjonuję się także gotowaniem i poznawaniem nowych smaków poprzez nietypowe połączenia różnych składników.