W ostatnim dziesięcioleciu nastąpił bardzo dynamiczny rozwój szeroko pojętej Fizjoterapii. Dotyczy on nie tylko metod terapeutycznych, ale także  diagnostyki, która pozwala jeszcze precyzyjniej określać  problem pacjenta i dobierać odpowiednie metody leczenia.

Szczególnego znaczenia w ostatnim czasie nabrały też wszelkiego rodzaju obiektywne badania zarówno laboratoryjne jak i funkcjonalne, dając możliwość dokładnego monitorowania efektów prowadzonej terapii.

W obecnym czasie coraz bardziej popularne i na całe szczęście coraz łatwiej dostępne, są  systemy do analizy chodu.

Pozwalają one na ocenę zakresu ruchów w stawach i pracę mięśni podczas chodu, a więc bardzo bardzo funkcjonalnie, a to ważne.

Analiza chodu jest też coraz częściej wykorzystywana przed wykonaniem różnego rodzaju zabiegów operacyjnych związanych z narządem ruchu. Spotkałem się z tym wiele razy w szpitalach w Belgii, Holandii, Niemczech gdzie odbywałem staże.

Teraz także w Polsce!

Ta ciekawa, ale też niezwykle złożona metoda diagnostyczna znalazła swoje zastosowanie także w leczeniu zachowawczym dysfunkcji chodu za pomocą ORTEZ.

Dzięki analizie chodu można ocenić skuteczność działania ortez, a jeśli to konieczne na podstawie wniosków z takiej analizy wprowadzić niezbędne  modyfikacje. Są one nieuniknione i mogą być związane z progresem pacjenta, osiąganiem kolejnych celów terapeutycznych czy wspomaganiem konkretnych funkcji.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czy ORTEZY Twojego dziecka sa dobre, dobrze działają … a może przede wszystkim nie szkodzą, skontaktuj się ze mną…

Jeśli masz wątpliwości, obawy czy Twoje dziecko potrzebuje  ORTEZ, WKŁADEK, BUTÓW ORTOPEDYCZNYCH, skontaktuj się ze mną!